Холера

      Україна — держава з інтенсивними міжнародними зв язками, які відбуваються через широку мережу морських і річкових портів, аеропортів, залізничних та автомобільних шляхів. В країні неодноразово реєстрували спалахи холери. Херсонська область відноситься до території з обмеженим ризиком занесення — з епізодичними прямими транспортними зв язками з неблагополучними регіонами світу, які здійснюються через міжнародні аеропорти та морські порти. 

У 1991 році - кількість хворих на холеру переважало в Н. Сергозах і Каховці, в 1994 році - по Херсону, Білозерському району (68 хворих, 49 носіїв), в 1995 році - повторний спалах холери, переважали жителі міста Херсона (10 хворих, 21 носій). В результаті вжитих потужних антихолерних заходів протягом 1978 - 1980 рр. вібріононосіїв не знаходили зовсім. Спалах холери в Україні в 1994 році відзначився тим, що найбільшу кількість хворих було зареєстровано в Миколаївській і Херсонській областях (відповідно 500 і 68 людини), по іншим областям України - кількість хворих менше або поодинокі випадки. Всього хворих на холеру по всій Україні налічувалося 736, померлих - 19, вібріононосіїв - 335, а спілкувалися з тими і іншими - 8950 чоловік. В основному, джерелами зараження були відкриті водойми, питна вода і їжа. З 1995 року спалахів холери в Україні не спостерігалося.

      Херсонська обласна інфекційна лікарня – це єдина лікарня в області, в якій надається високоспеціалізована медична допомога хворим з інфекційною патологією. На випадок виникнення особливо небезпечних інфекцій – лікарня працює  як шпиталь. По районах області були скорочені інфекційні ліжка, в деяких районах відсутні лікарі-інфекціоністи і на випадки спалаху холери КЗ «Херсонська обласна інфекційна лікарня ім. Г.І. Горбачевського» ХОР надає кадрову допомогу в райони області. 

      Щорічно на базі КЗ «Херсонська обласна інфекційна лікарня ім. Г.І. Горбачевського» ХОР проводяться навчання медичних кадрів по клініці, діагностиці, лікуванню та профілактиці особливо небезпечних інфекцій. І в цьому році з 20 березня по 24 березня 2017 року на базі КЗ «Херсонська обласна інфекційна лікарня ім. Г.І. Горбачевського » проводилося практичне тренувальне заняття по холері з введенням умовного хворого з питань організації та здійснення комплексу первинних режимно-обмежувальних заходів. Співробітники докладно продемонстрували колегам виконання функціональних обов'язків медичних працівників на всіх етапах надання допомоги пацієнту з підозрою на карантинну інфекцію.   

У заняттях брали участь співробітники приймального відділення

1

приймальне відділення

співробітники лабораторії:

2

лабораторія

 

4

відділення реакнімації та інтенсивоної терпії

2, 4 і 7 відділення. В ході заняття були розглянуті питання:

  • Холера, епідеміологія, клініка, діагностика, лікування.
  • Алгоритм дій медперсоналу при підозрі на захворювання холерою.
  • Усні завдання по правилам забору і доставки матеріалу від хворого з підозрою на холеру в лабораторію.

В ході заняття відпрацьовувалися практичні навички, також були відпрацьовані основні первинні протиепідемічні заходи для оперативного виконання плану на випадок виявлення в місті хворого з підозрою на особливо небезпечну інфекцію, в тому числі холеру. Співробітники лікарні показали хорошу теоретичну  та практичну підготовку по забезпеченню роботи лікарні в епідемічний період. На поодинокі випадки захворювання в лікарні є все необхідне, а на масові випадки — в лікарні недостатня кількість майна, захисного одягу, лікарських засобів, дез.засобів.              

Для запобігання розвитку інфекційних захворювань, в тому числі особливо небезпечних інфекцій, рекомендується  дотримуватися правил особистої гігієни (мити руки, їсти тільки вимиті овочі та фрукти), уникати контакту з інфікованими.