Вірусний гепатит А

Вірусний гепатит А – гостре інфекційне захворювання.

Збудник вірусного гепатиту А – вірус, який потрапляє до організму здорової людини від хворого через брудні руки, посуд, предмети побуту, а також з інфікованими продуктами харчування та водою, при недотриманні елементарних правил особистої гігієни.

Вірусний гепатит А відноситься до кишкових інфекцій та розповсюджений у всьому світі. Спалахи хвороби реєструються в країнах з низьким економічним розвитком.

В Україні в 2017 році зареєстровано 29 спалахів вірусного гепатиту А. В КЗ «Херсонська обласна інфекційна лікарня ім. Г.І.Горбачевського» в 2017 році проліковано 37 хворих на вірусний гепатит А, з них 26 – діти.

Збудник вірусного гепатиту А досить стійкій у навколишньому середовищі, може зберігати життєдіяльність в зовніщньому середовищі протягом 10-*14 лднів. Вірус гепатиту А потрапляє до організму людини через ротову порожнину.

Інкубаційний період в середньому триває 14-28 днів, інколи до 45 днів.

Перші ознаки захворювання: підвищення температури до 38-39С, зниження аппетиту, слабкість, нідота, блювання, біль у підребер'ї. Через кілька днів темніє сеча, з'являється жовтяниця. Слід пом'ятати, що жовтяниця – часта, але не обов'язкова ознака хвороби. Більшість хворих на вірусний на вірусний гепатит А одужують без наслідків, але трапляються і тяжкі форм из печінковою недостатністю.

Всі хворі з підозрою на вірусний гепатит А підлягають обов'язковій госпіталізації до іфнекційної лікарні. Особи, що спілкувались з хворим, протягом інкубаційного періоду знаходяться під наглядом сімейного лікаря та мають пройти обстеження.

Для попередження вірусного гепатиту А необхідно дотримуватись правил особистої гігієни. Бажаною є вакцинація від вірусного гепатиту А. При появі ознак захворювання необхідно негайно заернутись до лікаря.