ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ  

   

Контактна інформація  

Телефон: (0552) 39-06-18

E-mail: inflik@i.ua

Адреса: 73032, м Херсон, вул. Миколи Гринька, 1А

Електрона скринька Херсонського обласного контактного центру: medic@khor.gov.ua 

   

Благодійний рахунок  

Код ЄДРПО: 26083704

IBAN:
ua073223130000026004000043026

   

Варто знати!  

ПЛАТНІ ПОСЛУГИ

 

 

 

 

 

 

   
nachodki.ru интернет-магазин

      Читання були відкриті вітальними словами заступника директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ліни Бондаревої: «Сфера охорони здоров’я відрізняється від інших сфер повагою до вчителів і колег. Ця повага йде зі стародавніх часів – ще в древній Греції лікарі, закінчуючи своє навчання, давали клятву, першим пунктом якої були слова про повагу до особи, що навчила лікарського мистецтва».
На початку читань був згаданий життєвий шлях видатного лікаря, який після закінчення Одеського медичного інституту (1956) переїхав на Херсонщину. Геннадій Горбачевський спочатку був завідувачем відділення, пізніше брав активну участь в будівництві нової інфекційної лікарні, працював викладачем в медичному училищі і був головою екзаменаційної комісії.
      В часи керівництва Горбачевського, інфекційна лікарня була однією з перших спеціалізованих в Україні. Тут, вперше в державі було відкрите вірусологічне і реанімаційне відділення. В 1976 році в Херсоні була проведена школа передового досвіду, що зібрала кращих фахівців України.
      Наукова програма включала 9 доповідей, які стосувалися діагностики та лікування основних інфекційних захворювань: лептоспірозу, ботулізму, токсоплазмозу, вірусних гепатитів, ротавірусних гастроентеритів, тощо. Був заслуханий короткий аналіз епідситуації на Херсонщині за підсумками 9 місяців 2017 року.
За словами фахівців, у області за 8 місяців 2017 року захворіло на лептоспіроз 45 осіб, зафіксовано 1 летальний випадок. Частіше хворіють люди у віці 30-60 років, але були випадки хвороби у дітей. Серед шляхів передачі інфекції переважає водний і контакт із гризунами.
      Як свідчать швейцарські дослідження, синдром раптової смерті немовлят може бути викликаний ботулізмом, а причиною – вживання меду у віці до 1 року. Джерелом зараження зазвичай буває несвіжа їжа, консерви домашнього приготування, в’ялена риба, приправи і соуси. Особливістю ботулізму є поява симптомів порушення ковтання, дихання, зору, що виникають поодинці пізніше, після блювоти і діареї.
      Серед доповідачів були головні позаштатні фахівці Департаменту охорони здоров’я – Інна Гоголєва, Наталя Єрємєєва, Сергій Панкратов, завідувачі відділеннями обласної інфекційної лікарні ім. Г. І. Горбачевського – Михайо Набатов, Ольга Литвинова, Людмила Жданова, Ганна Набатова, Тетяна Осипенко, і фахівець ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр МОЗ України» - Олександр Фядін.
      Проведений захід сприятиме підвищенню поінформованості лікарів з питань запобігання і лікування інфекційних захворювань.

   

Як нас знайти?  

   

   

COVID-19